01/07/15 - 09:28          
Türkiye Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası Stilize Dal Yarışması Yapıldı

5.Uluslararası Antep Fıstığı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen 'Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası' Stilize Dal Yarışmasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Gençlik Spor Kulübü birinci oldu.

 Haberin Devamı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Festival Parkında gerçekleştirilen yarışmaya Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Başkanı Sertaç Demirtaş ve çok sayıda davetli izleyici olarak katıldı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Başkanı Sertaç Demirtaş, 'Halk Oyunları Yarışmasının Gaziantep'te ikincisinin yapılmasında katkı sağlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'e ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek’e bu güzel günde bizleri onurlandırdığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Halk oyunlarına gönül veren gençler Türk kültürüne hizmet ediyorlar. Kültür yozlaşmasının yaşandığı bir dönemde, halk oyunlarına katkı sunan gençler, geniş halk kitlelerine bu kültürü en iyi şekilde tanıtmaya çalışmaktadırlar' dedi.

Festival Her Yıl Daha Görkemli Bir Etkinliğe Dönüşüyor

Gaziantep halkının her şeyin en iyisine layık olduklarını, her yıl daha da muhteşem ve görkemli bir etkinliğe dönüşen fıstık festivali gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Dr. Asım Güzelbey, “Bizleri yalnız bırakmayan, her konuda destekleyen Bakanımız Mehmet Şimşek ve Valimiz Süleyman Kamçı başta olmak üzere, festivalde emeği geçen herkese, katılımlarından dolayı Gaziantepli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Halkımızın destekleri ile düzenlediğimiz bu etkinliklere her yıl katılan kardeş şehirlerimiz de ayrı bir renk katıyorlar.

Bu yıl ikincisini ilimizde düzenleyen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Başkanı Sertaç Demirtaş başta olmak üzere tüm federasyon üyelerine Türk kültürüne yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gaziantep Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep’in son yıllarda dünyanın en iyi şehirleri arasına girmeyi başardığını söyleyerek, “Gaziantep modernliğin yanında kendi kültürünü de yaşatmayı bilen bir şehirdir. Gaziantep fıstığının tanıtımına yönelik yapılan bu festivalde başta Başkanımız Dr. Asım Güzelbey olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Antep Fıstığı Kültür ve Sanat Festivaline halkın ilgisinin yüksek olmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Bu ilgi yapılan festivalin ne kadar doğru ilerlediğinin bir göstergesidir. Ortak Akıl ile yönetilen Gaziantep’te Fıstık Festivalin beşincisinin gerçekleştirilmesinde herkes pay sahibidir. En güzel pay ise Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve ekibinindir. Emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu Festivali Festival Yapan Yüksek Katılım Ve Coşkudur

Bu festivali festival yapanın, yüksek bir katılım ve coşku olduğunu söyleyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Öncelikle bu festivale Gaziantep ve yurt dışından katılan konukları ve festival boyunca etkinlikleri takip eden hemşerilerimi kutluyorum. Gaziantep sanayi alanında elde ettiği başarının yanında kültür ve sanat alanında da zenginleşiyor, güzelleşiyor. Gaziantep’in çok derin bir kültür birikimi ve zenginliği var. Bu kültür ve sanat zenginliğini ortaya çıkarmak için bir takım, bir lider gerekiyor, bu anlamda Başkanımız Dr. Asım Güzelbey ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yaptığı çalışmalarla yaşanılabilir ve güzelleşen bir şehir ortaya çıkarıyor, bu güzelliğinin yanında da kültür ve sanatı ile daha da güzel bir kent meydana koyuyor” diye ifade etti.

Stilize Dalda; Burdur BUFAT Gençlik Spor Kulübü, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Halkoyunları Ekibi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Gençlik Spor Kulübü, Diyarbakır DİMFAD Gençlik Spor Kulübü, Kastamonu Halk Eğitim Merkezi ile Samsun Gazi Lisesi Spor Kulüpleri’nin katıldıkları yarışmada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Gençlik Spor Kulübü birinci oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Gençlik Spor Kulübü’nün birinciliği elde ettiği yarışmada, Samsun Gazi Lisesi Spor Kulübü ikinciliği, Diyarbakır DİMFAD Gençlik Spor Kulübü stilize dalda üçüncülüğü kazandılar.

Vatandaşların ilgiyle izlediği yarışma sonunda Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve Gaziantep Ak Parti Milletvekilli Mehmet Erdoğan tarafından yarışmacılara kupa ve madalyaları takdim edildi.

Haberle ilgili Diğer Resimler

Haberle ilgili Video
 Online Sayısı : 24
Bugün Ziyaret : 543
Toplam Ziyaret : 10975522