23/05/15 - 01:06          
BÜYÜKŞEHİR ALTYAPI KAYITLARI BAŞLADI

    Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un altyapısını oluşturan oyuncu kadrosuna kayıtlar başladı.

 Haberin Devamı

1997–2005 doğumlu futbolcu adaylarının kayıt yaptırabildiği “Futbol Yaz Okulu” seçmeleri Hasan Doğan Tesisleri’nde devam ediyor. 

 

“Spor Yaz Okulları” çerçevesinde futbol branşında hizmet verdiklerini ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Altyapı Sorumlusu İsmet Çetin, gelecek vaad eden gençleri bünyelerinde yetiştirdiklerini ve bir üst guruba verdiklerini söyledi. Yetenekli ve kabiliyetli genç oyuncuları belirli bir futbol eğitiminden sonra A takım kadrosuna kadar yükseldiğini ve bunun da Türk futboluna katkı sağladığını belirten Çetin, ailelerin yaz tatilinde çocuklarını spor okullarına yönlendirmelerini tavsiye etti.

 

Spor yapan kişilerin daha sağlıklı kalp dolaşımına, strese dayanıklı bir sinir sistemine, mutlu ve huzurlu bir yaşama, kendine güvenen kişilik yapısına sahip olduğunu dikkat çeken Çetin, bu açıdan çocuklar için yaz spor okullarının önemli olduğunu vurguladı.

Velilerin çocuklarını mutlu olacakları, sevdikleri branşlara yönlendirmeleri gerektiğini dile getiren İsmet Çetin, “Burada seçim çocuğa bırakılmalı. Örneğin futbolu seven bir çocuk müzik okuluna gönderilirse, bu çocuk mutsuz olur. Ayrıca olan kabiliyetini de köreltir. Bunun için veliler kendi gönüllerinden geçeni değil de çocuğun istediği ve kabiliyetli olduğu yaz okullarına göndermeleri daha isabetli olur.” değerlendirmesinde bulundu.

17 Haziran günü eğitimlere başlayacaklarını ve velilerin kayıt yaptırmada gecikmemelerini isteyen Çetin, “Bizim kayıtlarımız Hasan Doğan Tesisleri’nde devam ediyor. Şuanda büyük bir talep var. Velilerimiz çocuklarını kayıt yaptırmakta gecikmesinler. Kayıt yaptırmak isteyen velilerimiz bize 336 27 08 nolu telefon ile ulaşıp her türlü bilgileri alabilirler.” şeklinde konuştu.

Haberle ilgili Diğer Resimler

Haberle ilgili Video
 Online Sayısı : 18
Bugün Ziyaret : 138
Toplam Ziyaret : 10473706