02/06/15 - 20:17          
Başkan Güzelbey, Engellilerden Önce Engelsiz Olanları Eğitmek Gerek

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Aksu TV’de yayınlanan “Engelsiz Gaziantep” adlı programa konuk oldu.

 Haberin Devamı

Sunuculuğunu Mezine Sırakaya’nın yaptığı programa Başkan Güzelbey’in yanı sıra Gör-Bir Derneği Gaziantep Şube başkanı Mehmet Aysel’de katıldı.

Mezine Sırakaya’nın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin engellilere yönelik birçok proje gerçekleştirdiğini, önümüzdeki dönemde engellilere yönelik ne gibi yeni çalışmalar olduğunu sorması üzerine Başkan Dr. Asım Güzelbey, “Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımız için birçok ilklere ve projelere imza atıyoruz. Büyükşehir Belediyesi öğrenen organizasyonlar takımlarımızdan ‘Engelsiz A Takımı’ Gaziantep’te engelli vatandaşlarımız için projeler ve çözüm önerileri üretmek amacıyla kuruldu.

Öğrenen Organizasyonlar takımları, belediyemizin farklı birimlerinde çalışan arkadaşlarımızı aynı projede buluşturan, ekip çalışması ve dayanışma ruhunu aşılamayı hedefleyen bu oluşumdur. Bu oluşumla engelli vatandaşlarımız için nasıl daha iyisini başarabiliriz hesabını yapıyoruz” dedi.

Belediye çalışanlarının yaratıcı fikirlerine değer verdiklerini belirten Başkan Güzelbey,“Öğrenen organizasyonlar Engelsiz A Takımı tarafından yürütülen projede engelli vatandaşlardan çok engelsiz vatandaşlarımızı eğitmeyi, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına duyarlı yaklaşmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Belediyemizde düzenlediğimiz toplantıya Ak Parti Milletvekili Lokman Ayva, Türkiye Beyaz Ay Derneği Gaziantep Koordinatörü Mehmet Tazeoğlu’nun da katıldığını” söyledi.

Güzelbey, “Çalışmalarımıza insan ayırımı yapmadan devam ediyoruz. Bunun neticesinde de belediye olarak ortaya bir başarı çıkıyor. Bu başarıda tüm çalışanlarımızın çok büyük bir emeği var” dedi.

PROJELERİMİZDE ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ YER VERİYORUZ

Yeni alınan otobüslerde engelliler için rampa ve diğer düzeneklerin hazırlandığını hatırlatan Başkan Güzelbey “Toplu taşıma araçlarını halk otobüsü, dolmuş ve belediye otobüsü olarak ayırmadan bir bütün olarak görüyorum. Tek bilet uyulması ile engelli-engelsiz vatandaşlarımızın bütün toplu taşıma araçlarından faydalanmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Ulaşım ile ilgili yaptığımız tüm çalışmalarımızı engelli vatandaşlarımızı da düşünerek planlıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin engelli kardeşlerimizin hizmetine sunduğu biri AB hibe fonundan olmak üzere toplam iki engelli otobüsü var. Engelli kardeşlerimizi sabah evlerinden alıp gitmek istediği yere veya çalıştığı işyerine bırakarak iş bitiminde tekrar evine getiriyor. Çalışacak engelli kardeşlerimizin ulaşım sorununu biz hallediyoruz. 7 yıldır yaptığımız çalışmalarda engelli vatandaşlarımıza yönelik ayrıntılara projelerimizde yer veriyoruz” diye konuştu.

Gör-Bir Derneği Başkanı Mehmet Aysel, engellilere verdiği desteklerden dolayı Başkan Dr. Asım Güzelbey'e teşekkür ederek görme engelli kursiyerlere tarafından yapılan el yapımı bir meyve sepeti hediye etti.

Haberle ilgili Diğer Resimler

Haberle ilgili Video
 







Online Sayısı : 19
Bugün Ziyaret : 2208
Toplam Ziyaret : 10612704